Najnowsze komentarze
Zgadzam się ze Starszym motórzystą...
->Starszy motórzysta sztabowy: Mas...
Może bez nadmiaru ironii. Ja, jeśl...
Starszy motórzysta sztabowy do: Ścieżka zdrowia
Pewnie mnie zaraz zlinczujecie ale...
To jest do rozważenia. Teraz sobie...
Więcej komentarzy
Ulubieni blogerzy
<brak ulubionych blogerów>
Moje miejsca
<brak wpisów>
Moje linki

03.01.2014 22:12

Cafe Racer Paternoster :)

 

I znowu pod górkę. Od ostatniego wpisu zwaliło się na mnie mnóstwo niefajności (matka z udarem mózgu w szpitalu, pogorszenie warunków pracy i jakaś kolejna zimowa deprecha...) więc ani myślałem o pisaniu. Postaram się jednak zmobilizować i kopnąć się sam w d..., żeby nie siedzieć i nie gapić się w ścianę.

Zima, póki co, całkiem rozpieszcza - nawet w Sylwestra mijał mnie gość na Africe, ale ja sam nie pomyślałem o wyciąganiu Miśki z garażu. Zresztą perspektywy na przyszłość rokują, że trzeba będzie dzielną Hondę sprzedać (jakby plany stały się koniecznością, będę informował o tym i tutaj, bo może komuś...) -  ale na razie nie o tym.

Dziś o jednym ze źródeł mojej inspiracji. Od dłuższego czasu jestem całkiem wkręcony w kulturę cafe racerów, marzy mi się zbudowanie czegoś takiego we własnym garażu i z regularnym ślinotokiem oglądam Bike Exif. Poza stroną mechaniczną, cafe racer to również spójny przekaz wizerunkowo-graficzny. Wiecie, wszystkie skórzane kurtki, skrzydła z gałkami ocznymi, mnóstwo naszywek, naklejek, czaszek i takie tam inspirowane psychorockiem i rockabilly badziewie ;)

Trafiła w moje ręce przez przypadek strona pewnego artysty, mocno zaangażowanego w motocykle i scenę cafe racerów. Pan zwie się Maxwell Paternoster (nie wnikam, czy to  pseudonim czy prawdziwe nazwisko) i jego twórczość mnie po prostu... ogłupiła. Weźcie dwunastolatka, dajcie mu kredki i cienkopis oraz butelkę coli zaprawioną wyciągiem z grzybków. Potem posadźcie przed telewizorem i puśćcie kilkanaście godzin filmów o motocyklach, o zombie, tandetnych horrorów z robotami i obowiązkowo kilka części Godzilli. A potem sprawdźcie, co narysował...

Na przykład to:

Albo to:

Kolejne:

 

A wszystko to wędruje potem na motocykle... :)

 Jasne, nie każdemu się musi taki styl podobać. Jeśli jednak doceniacie czarny humor zombie z laserami z oczu, dosiadających starych Harleyów i Triumphów, to służę adresami:

http://datanoster.tumblr.com - główna strona z grafiką

http://corpsesfromhell.blogspot.co.uk - Corpses from Hell, podstawowy projekt (malowanie motocykli, koszulki itp)

http://maxwell-p.blogspot.com - strona nieco starsza, ale zawiera część grafik niewidzianych gdzie indziej.

 

Miłego oglądania :)

Komentarze : 6
2014-01-05 00:08:35 dokturpotfur

Swoją drogą, ta warszawska CX500 z BikeExif mnie zaintrygowała. Wdzięczny temat do modyfikacji, ale w Polsce raczej mało widziany...

2014-01-04 23:59:31 dokturpotfur

Wyjaśnijmy jedną rzecz: to nie moje grafiki :)

->EasyXRider: dzięki za życzenia. Co ciekawe, dziś już kilka lepszych wieści przyszło, więc może, może...? :)

2014-01-04 19:06:40 EasyXJRider

->ZZ(Z): No, jeżeli to Ci poprawi humor... Ale, nie. Nie schlebiaj sobie. Brak uwag do tego tekstu z mojej strony jest wyłączną zasługą autora, podobnie jak w wypadku ostatniego tekstu Spinia. Zdziwiony?

P.S. Robisz postępy. Cel osiągnięty. Spróbujesz z dłuższymi formami?

2014-01-04 18:40:53 ZZZZZZZZZ

No proszę, nie było uwag do ortografii. Cel osiągnięty.
Pozdrowienia od ograniczonego

2014-01-04 14:36:19 EasyXJRider

To jest całkiem ciekawy pomysł, na C-R w przerysowanym, nieco komiksowym i trochę dziecięco "nieporadnym" stylu. Jakby jeszcze do tego sama maszyna była w komiksowy sposób przerysowana, miejsce pośród publikacji BikeExif masz zapewnione! Co prawda, pojawiały się tam już maszyny z Polski, ale wciąż za mało.
Kurcze, pomysł wydaje mi się tak dobry, że przez chwilę rozważałem zmianę planów przebudowy Czarnej Ciuchci. Ale spoko, to byłoby nie w porządku wobec Ciebie.
Trzymam kciuki za wyprostowanie spraw życiowych i za realizację moto-planów.

->ZZ(Z): Nie będę nadużywać gościnności gospodarza, więc nie dowiesz się, jak bardzo ograniczony jesteś. Dowiesz się kiedy indziej.

2014-01-04 12:15:49 ZZZZZZZZZ

Trzcionka i inni bardzo proszę wypowiedzcie się w najważniejszej kwestii - ortografii i interpunkcji.
Bo to przecież blog dla polonistów a autor o jakichś tam motocyklach pisze...

  • Dodaj komentarz

Tagi

Łódź (3), Adrian Pasek (3), aerograf (3), CB 500 (3), cb500 (2), cbx650 (2), cbx 650 (2), custom (13), flathead (3), h-d (6), Harley (3), honda (7), indian (2), k125 (3), klasyk (9), m-72 (6), muerto (2), nighthawk (4), pannonia (4), polak potrafi (2), poros customs (6), renowacja (3), Romet (3), rusek (4), sokół (2), stunt (4), trasa (3), weteran (10), woodstock (2), wyjazd (2)

Kategorie