Najnowsze komentarze
Zgadzam się ze Starszym motórzystą...
->Starszy motórzysta sztabowy: Mas...
Może bez nadmiaru ironii. Ja, jeśl...
Starszy motórzysta sztabowy do: Ścieżka zdrowia
Pewnie mnie zaraz zlinczujecie ale...
To jest do rozważenia. Teraz sobie...
Więcej komentarzy
Ulubieni blogerzy
<brak ulubionych blogerów>
Moje miejsca
<brak wpisów>
Moje linki

16.01.2014 14:22

Martwy sezon

Szaro za oknem, pierwszy śnieg na ulicach, a ja znalazłem drugą pracę, która pomoże mi wlać parę złotówek do wiecznie dziurawego budżetu.

Nic specjalnego - rozładunek tirów w dużej firmie spedycyjnej, na nocnej zmianie. Z pozoru nie ma wiele wspólnego z motocyklami... Jednak każdej nocy przez moje ręce przechodzi mnóstwo kartonów, opatrzonych logo i nazwami znanych firm i hurtowni motocyklowych. Często zastanawiam się, co w nich jest, i próbuję zgadnąć po wadze. Wielkie i lekkie - to prawdopodobnie kaski. Długie i bandycko ciężkie to na 99% lagi, zwłaszcza że przez folię prześwituje chrom. Swoją drogą, sporo ich się przewija. Trafiają się też niespodzianki - malutkie paczuszki, które trzeba na dwie ręce przenosić, bo ważą tyle, co klocek ołowiu. I nie jest to akumulator, ten jestem w stanie rozpoznać. Zakładam, że to jakieś elementy silnika, ale ciężko uwierzyć, żeby kartonik 20x20 ważył tyle, co (porównywalnie) cylinder MZ-ki. Może łożyska? Obok gwoździ, nienawidzę ich serdecznie... ;) (

 

Potem przychodzi ranek i znów podążam przez jeszcze puste ulice jednej z dzielnic przemysłowych mojego miasta, czekając na cieplejsze czasy i zastanawiając się, czy - i gdzie - w nowym sezonie będę jeździł. Albo nie, starajmy się myśleć pozytywnie: jaką część ekstra wypłaty przeznaczę na motocykl. Mogę kupić klocki, zamówić wreszcie ten chędożony ślimak licznika z Allegro (oby mi nie wykupili) albo lusterka... I jakoś lżej się na duszy robi, i nawet nocne zmiany nie wydają się tak męczące.

Komentarze : 1
2014-01-16 20:55:25 EasyXJRider

Jak mawiał Urbańczyk (taki żeglarz samotnik), byle do przodu. Bokiem, tyłem, górą, dołem, choćby i najmniejszymi krokami, ale do przodu.
Trzymam kciuki.

  • Dodaj komentarz

Tagi

Łódź (3), Adrian Pasek (3), aerograf (3), CB 500 (3), cb500 (2), cbx 650 (2), cbx650 (2), custom (13), flathead (3), h-d (6), Harley (3), honda (7), indian (2), k125 (3), klasyk (9), m-72 (6), muerto (2), nighthawk (4), pannonia (4), polak potrafi (2), poros customs (6), renowacja (3), Romet (3), rusek (4), sokół (2), stunt (4), trasa (3), weteran (10), woodstock (2), wyjazd (2)

Kategorie